Новини 2018-10-23 12:42

Глава МЗС Британії вважає, що пояснення Саудівської Аравії щодо смерті Хашкуджі непереконливі

Лондон висловив занепокоєння тим, що жахливі дії щодо Хашкуджі скоїли люди, які працюють в уряді, з яким у них близькі відносини.

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант переконаний , що пояснення Саудівської Аравії про причини смерті журналіста Джамаля Хашукджі "не викликають довіри". Про це він заявив під час виступу в парламенті, повідомляє Politico.

 

"У п'ятницю уряд Саудівської Аравії оприлюднив попередні висновки свого розслідування ... але заява, що пан Хашукджі помер у бійці, не є переконливою відповіддю", - повідомив він.

 

Дипломат додав, що між Британією та Саудівською Аравією існує стратегічне партнерство в області оборони і безпеки, а також торгове партнерство, і Лондон висловив занепокоєння тим, що "жахливі дії скоїли люди, які працюють в уряді, з яким у нас близькі відносини".

 

"Я чітко дав зрозуміти, що якщо жахливі історії, які ми читаємо, виявляться правдивими, вони принципово несумісні з нашими цінностями, і ми будемо діяти відповідно", - заявив Хант.

 

Нагадаємо, 2 жовтня  в генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі зник саудівський журналіст Джамаля Хашукджі. 6 жовтня турецькі правоохоронці почали кримінальне розслідування його зникнення, вони підозрюють, що журналіста вбили на території диппредставництва.

 

20 жовтня влада Саудівської Аравії повідомила, що журналіст The Washington Post Джамаль Хашукджі помер від задушливого захоплення ззаду або задушення руками. 

 

За даними ЗМІ, щонайменше п'ятеро людей, яких турецька поліція назвала підозрюваними у справі про зникнення журналіста Джамаля Хашукджі, пов'язані з наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бен Сальманом Аль Саудом. 

 

18 жовтня стало відомо, що в Ер-Ріяді (столиця Саудівської Аравії) у автокатастрофі загинув лейтенант саудівських Повітряних сил Мешал Саад Альбостані, один з підозрюваних у справі щодо зникнення саудівського журналіста Джамаля Хашукджі.

 

Пізніше стало відомо, що наречену вбитого в саудівському консульстві у Стамбулі журналіста Джамаля Хашукджі Хатісе Ченгіз взяли під цілодобову охорону в Туреччині.

 

Директор Центрального розвідувального управління Сполучених Штатів  Джина Гаспел в понеділок, 22 жовтня, вилетіла до Туреччини, щоб взяти участь в розслідуванні смерті саудівського журналіста Джамала Хашукджі.

схожі новини