Новини 2018-10-23 19:36

ЗМІ назвали ім'я високопосадовця, який віддав наказ про вбивство Хашукджі

Крім того, за даними видань, виконанням займався аташе саудівського генконсульства в Стамбулі Абдулла Ахмед Альмузаини.

Радник наслідного принца Саудівської Аравії Мохаммеда бен Салмана – Ахмед Ассирі віддав наказ про вбивство журналіста Джамаля Хашукджі. Про це повідомляють турецькі видання Sabah та Hurriyet.

 

За даними видань, виконанням займався аташе саудівського генконсульства в Стамбулі Абдулла Ахмед Альмузаини. Як зазначається, він перебував у консульстві 28 вересня, коли Хашукджі прийшов туди в перший раз, після чого вилетів в Ер-Ріяд (столиця Саудівської Аравії).

 

Згідно з повідомленням, там йому дали інструкції з приводу команди з 15 осіб, яка пізніше прибула до Стамбулу для вбивства журналіста. За інформацією ЗМІ, 1 жовтня Альмузаини повернувся до Туреччини і передав план злочину консулу Мухаммеду аль Утейби.

 

Як повідомлялося, за даними ЗМІ, Саудівська Аравія планує звинуватити в справі щодо, ймовірного, вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашукджі радника наслідного принца Саудівської Аравії Мохаммеда бен Салмана – Ахмеда Ассирі.

 

Нагадаємо, 2 жовтня  в генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі зник саудівський журналіст Джамаля Хашукджі. 6 жовтня турецькі правоохоронці почали кримінальне розслідування його зникнення, вони підозрюють, що журналіста вбили на території диппредставництва.

 

За даними ЗМІ, щонайменше п'ятеро людей, яких турецька поліція назвала підозрюваними у справі про зникнення журналіста Джамаля Хашукджі, пов'язані з наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бен Сальманом Аль Саудом. 

 

20 жовтня влада Саудівської Аравії повідомила, що журналіст The Washington Post Джамаль Хашукджі помер від задушливого захоплення ззаду або задушення руками. 

 

23 жовтня стало відомо, що тіло убитого саудівського журналіста Джамаля Хашукджі було виявлено на території резиденції саудівського генконсульства в Стамбулі.

 

Крім того, міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр заявив, що вже звільнили п'ять ключових чиновників, причетних до смерті журналіста Джамаля Хашукджі, ще 18 людей заарештовані.