Новини 2018-10-23 22:41

У ЄС заявили, що не визнають анексію Криму

Могеріні наголосила, що кордони не можуть бути змінені за допомогою військової сили.

Європейський союз не визнає окупацію Криму РФ, тому що межі незалежних держав не можна змінювати шляхом застосування військової сили. Про це заявила Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні, передає Reuters.

 

"Ми не визнаємо і не будемо визнавати незаконну анексію Кримського півострова Російською Федерацією", – наголосила вона.

 

"Перше і головне – це питання принципів, цінностей, щодо яких всі європейські держави погодилися в Гельсінкі в 1975 році. Ми всі погодилися з основоположними принципами, наші кордони не можуть бути змінені за допомогою військової сили", – підкреслила Могеріні.

 

За її словами, на основі цих принципів і цінностей базується існування держав у Європі і також є фундаментальним інтересом для всіх європейців, "оскільки це є фундаментом миру та безпеки на нашому європейському континенті".

 

Нагадаємо, 17 жовтня в Брюсселі комісія Україна-НАТО обговорила ситуацію із правами людини в окупованому Криму та гуманітарну ситуацію на Донбасі. 

схожі новини