Новини 2018-10-23 22:56

У Швейцарії затримали двох громадян РФ за підозрою в плануванні кібератаки на WADA – ЗМІ

Як зазначається, Міністерство юстиції Швейцарії дало дозвіл на подальше розслідування справи.

У Швейцарії у вівторок, 23 жовтня, затримали двох російських громадян, їм інкримінують планування здійснення хакерської атаки на лабораторію Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) у Лозанні. Про це повідомляє агенція SID.

 

Як зазначається, Міністерство юстиції Швейцарії дало дозвіл на подальше розслідування справи. Водночас, за даними ЗМІ, двоє ймовірних хакерів також планували атаки на низку інших установ.

 

Нагадаємо, 19  жовтня директор Швейцарської федеральної розвідки NDB Жан-Філіп Гаудін повідомив, що в Швейцарії зростає шпигунська активність Росії. 

 

Як повідомлялося 17 вересня, Міністерство закордонних справ Швейцарії офіційно закликало Росію негайно припинити незаконну діяльність на території країни. 

 

Також 17 вересня Федеральна прокуратура Швейцарії повідомила, що проводить розслідування в рамках кримінального провадження проти двох росіян, яких підозрюють у причетності до хакерських атак на європейську штаб-квартиру Всесвітньої антидопінгової агенції в Лозанні. Росіян також звинувачують в спробі отримати дані з лабораторії радіологічного та хіміко-бактеріологічного аналізу в швейцарському місті Шпіц. Вона в числі іншого допомагає розслідувати хімічні атаки в Сирії і отруєння Сєргєя і Юлії Скріпаль в британському Солсбері.