Новини 16:13

Холодницький скерував до ГПУ подання на одного з нардепів

Йдеться про Станіслава Березкіна.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький у середу, 24 жовтня, скерував до генерального прокурора Юрія Луценка подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України Станіслава Березкіна. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.

 

Холодницький заявив, що 23 жовтня прокурори САП та детективи НАБУ за підозрою у вчиненні корупційних злочинів та заволодінні 20 млн дол. США державного банку затримали та повідомили про підозру низці посадових осіб АТ "Ощадбанк" та підприємств групи "Креатив".

 

"З метою притягнення усіх осіб, ймовірно причетних до вказаних злочинів, мною підписано та скеровано Генеральному прокуророві України подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та взяття під варту (арешт) народного депутата України Березкіна Станіслава Семеновича за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.27, ч.5 ст.191, ч.3 ст.27, ч.3 ст.209 та ч.3 ст.27, ч.1 ст.366 КК України", – йдеться в повідомленні.

 

 

 

Як зазначається, досудовим слідством встановлено, що протягом вересня 2013 – січня 2014 років бенефіціарні власники групи "Креатив", діючи за попередньою змовою з службовими особами ПрАТ "Креатив", службовими особами АТ "Ощадбанк", ТОВ "ЗМЖ", працівниками ПАТ "Креатив Груп" і ТОВ "Кредитне Брокерське Агентство", заволоділи грошовими коштами, отриманими ПрАТ "Креатив" в АТ «Ощадбанк» за договором кредитної лінії в сумі 20 млн. дол. США, що на момент вчинення злочину складало 160 млн. грн.

 

Нагадаємо, 15 березня Служба Безпеки України повідомила про викриття топ-менеджера АТ «Ощадбанк» на розкраданні грошей державної установи. За висновками експертизи, через дії топ-менеджера державному банку завдано збитків у розмірі 16,7 мільйона гривень.