Новини 15:27

У Києві почали демонтаж меморіалу Героям Небесної сотні

Горбатюк повідомив, що слідчі отримали погодження на демонтаж від музею, на землі якого розміщений меморіал, та від родин Небесної сотні.

У Києві в середу, 7 листопада, розпочали демонтаж меморіалу Героям Небесної сотні. Про це повідомляє ВВС.Україна, посилаючись на очевидців з місця події.

 

Як зазначається, до пам'ятника під'їхав кран для того, щоб забрати монумент.

 

 

За попередніми планами, прибирати хрест та портрети загиблих учасників Революції Гідності не будуть, їх лише перенесуть ближче до каплички.

 

Демонтувати меморіал запланували для проведення слідчого експерименту, який має встановити, звідки силовики розстрілювали демонстрантів 20-го лютого 2014 року на Інститутській. Згідно з повідомленням, для проведення експерименту прокуратурі потрібно буде щонайменше 16 днів.

 

 

Своєю чергою, начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк у коментарі Тижню повідомив, що слідчі отримали погодження на демонтаж від музею, на землі якого розміщений меморіал, та від родин Небесної сотні, які є його моральними власниками.

 

Водночас він наголосив, що як пам'ятник меморіал офіційно не оформлений.

 

На запитання, чому це проводять лише зараз Горбатюк пояснив, що слідчі експерименти відбувалися до суду (суд про розстріл на Інститутській – Ред.), однак проблема була в тому, що слідству не вистачало інформації (фото та відео, на яких зафіксовані моменти поранення, або положення тіл убитих).

 

"У лютому 2016 року з'явилося відео з готелю "Україна" із зафіксованими вбивствами, з'явилися інші відео від потерпілих", – додав він.

 

Однак, за його словами, відповідна інформація потребувала уточнень, а від так експерименти треба було провести. Горбатюк також додав, що частину з них провели, однак не могли провести на місці меморіалу, одному з місць масової загибелі. Оскільки зараз має відбуватися реконструкція, слідство може втратити можливість їх провести.

 

Нагадаємо,22 жовтня начальник слідчого управління Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк заявив, що Київська міська державна адміністрація проігнорувала прохання слідства про перенесення національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні, через що гальмується проведення слідчих експериментів у "майданівських справах".

 

4 жовтня адвокат Євгенія Закревська повідомила, що демонтаж тимчасових меморіальних споруд з "розстрільного п'ятачка" перед сходами до банку "Аркада" на алеї Героїв Небесної Сотні досі не відбувся, попри дозволи, надані родинами загиблих.

 

2 серпня генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що слідство в справах розстрілу активістів на Майдані у лютому 2014 року фактично завершене. 

 

Від 17 липня Генеральна прокуратура України розпочинає слідчий експеримент у центрі Києва в рамках розслідування справи про розстріли протестувальників у 2014 році, через що Стелу Небесної Сотні тимчасово заберуть з Майдану. ГПУ також повідомила, що планує за місяць завершити слідчий експеримент у рамках розслідування справи про розстріли активістів у 2014 році.

схожі новини