Новини 23:38

В США заявили, що дії Росії в Азовському морі підривають міжнародне право

Також представник США заявив, що "вибори", які Росія хоче влаштувати на окупованих територіях Донбасу, перешкоджають імплементації Мінських домовленостей.

Сполучені Штати назвали агресивні дії Росії в Азовському морі такими, що підривають міжнародне право і порушують суверенітет та територіальну цілісність України. Про це заявив під час засідання РБ ООН заступник постійного представника США при ООН посол Джонатан Коен,.

 

"Агресивні дії в Азовському морі, де Росія заважає доступу до українських портів, є порушенням суверенітету й територіальної цілісності, і підривають міжнародне право", - наголосив американський дипломат.

 

Він підкреслив, що це заважає як процесу переговорів у Нормандському форматі, так і діалогу між представниками США і Росії Куртом Волкером і Владиславом Сурковим.

 

Крім того, представник США заявив, що "вибори", які Росія хоче влаштувати на окупованих територіях Донбасу, перешкоджають імплементації Мінських домовленостей.

 

Коен підкреслив, що вибори мають проводитися згідно з українським законодавством і за стандартами ОБСЄ.

 

"Заплановані вибори не відповідають цим вимогам", - наголосив він.

 

"Мінські угоди закликають до роззброєння незаконно озброєних формувань. Росія використовує ці так звані "вибори" для досягнення власних цілей", - додав американський дипломат.

 

Він також заявив, що Сполучені Штати "знову засуджують дестабілізуючі дії РФ в Україні. Ми оголосили про те, що санкції, накладені на Росію, не будуть зняті до повного виконання Мінських домовленостей".