Новини 2018-10-30 23:52

Москалькова заявила про початок переговорів щодо "обміну" капітана "Норду"

Уповноважений з прав людини Верховної ради Людмила Денісова повідомила, що Горбенко залишається на території України, оскільки щодо нього проводяться процесуальні дії.

Уповноважений з прав людини в Росії Татьяна Москалькова заявила про початок переговорів щодо "обміну" російського капітана сейнера "Норд" Володимира Горбенко і командира українського судна ЯМК-0041 Віктора Новицького. Про це повідомляє РБК-Україна.

 

"Ми сьогодні починаємо процес переговорів на цей рахунок (обміну капітанів, - ред.). Ми сьогодні з європейським інститутом омбудсменів та його прогресивними представниками вичерчуємо дорожню карту вирішення цього питання", - розповіла вона.

 

Уповноважений з прав людини Верховної ради Людмила Денісова повідомила, що Горбенко залишається на території України, оскільки щодо нього проводяться процесуальні дії.

 

"Він на волі. Щодо нього зараз відбуваються процесуальні дії. Коли процес буде завершений, визначиться його подальша доля. Він зараз на Україні", - сказала український омбудсмен.

 

Денісова також підкреслила, що не відбувся обмін, оскільки моряки російського судна "Норд", які сьогодні також повернулися в Крим, вільно пересувалися по території України і "їх, на відміну від українців в Криму, ніхто не утримував".

 

Нагадаємо, 25 березня в Азовському морі Державна прикордонна служба України затримала судно під прапором Росії. 30 березня суд наклав арешт на кримське судно, а 31 березня правоохоронці оголосили про підозру капітану кримського судна "Норд", йому інкримінують порушення порядку в’їзду-виїзду на тимчасово окуповану територію України.

 

Херсонський суд обрав запобіжний захід капітану кримського судна "Норд", яке ходило під прапором РФ, у вигляді тримання під вартою до 31 травня з можливістю внесення застави 35 240 гривень. Пізніше, стало відомо, що за капітана російського судна "Норд" внесли заставу

 

Крім того, 8 квітня Держприкордонслужба України заявила, що представники Генерального консульства Росії намагалися вивезти команду "Норда" в Росію. 9 квітня стало відомо, що команда кримського судна вдруге намагалися покинути територію України.