Новини 2018-10-31 08:42

Країни Євросоюзу зробили заяву щодо "виборів" в ОРДіЛО

Відповідну заяву підписали представники Франції, Нідерландів, Польщі, Швеції, Британії, Італії, Бельгії та Німеччини.

На Раді Безпеки ООН вісім країн-членів Європейського союзу 30 жовтня зробили заяву, у якій засудили плани проведення так званих "виборів" на території окупованих Донецької та Луганської областей. Відповідну заяву оголосила постійний представник Великої Британії Карен Пірс в штаб-квартирі ООН.

 

"Ми, як держави-члени ЄС, повністю підтримуємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в міжнародно визнаних кордонах. Ми засуджуємо нелегітимні "вибори", заплановані на 11 листопада на територіях, непідконтрольних (українському – Ред.) уряду, так званих "ЛНР" та "ДНР", – йдеться в документі.

 

Як зазначається, якщо нелегітимні вибори відбудуться, це суперечитиме Мінським угодам та порушуватиме українське законодавство.

 

"Будь-які подібні незаконні вибори несумісні з суверенітетом і територіальною цілісністю України", – підкреслюється в заяві.

 

Водночас держави-члени ЄС закликали міжнародне співтовариство "об'єднатися в протистоянні цим незаконним "виборам", які можуть лише підірвати зусилля, спрямовані на досягнення миру в регіоні".

 

Крім того, у документі міститься заклик до сепаратистів відмовитися від планів проведення "виборів", а також до Росії – використати свій істотний вплив на них, щоб не допустити їх проведення.

 

Держави-члени ЄС до того ж привітали продовження дії закону України про особливий статус Донбасу. Вони висловили впевненість, що мирне врегулювання конфлікту можливе. При цьому, "Росія повинна відігравати свою роль, припинивши фінансову й військову підтримку сепаратистам та вивівши свої збройні сили й військову техніку з території України".

 

Представники країн-членів ЄС також висловили стурбованість щодо погіршення гуманітарної ситуації в зоні конфлікту, особливо в період зимового сезону. Вони закликали забезпечити повний доступ усіх міжнародних гуманітарних організацій до окупованих територій України.

 

Так, "вісімку" країн-членів Євросоюзу, які підписали заяву, представляють Франція, Нідерланди, Польща, Швеція, Велика Британія, Італія, Бельгія й Німеччина. Як підкреслили самі представники країн ЄС, це демонструє послідовність позиції ЄС щодо України.

 

Як повідомлялося, бойовики призначили так звані "вибори" у "ДНР" і "ЛНР" на 11 листопада. 

 

8 вересня Європейський Союз заявив, що оголошення так званих "виборів" на території ОРДЛО суперечить мінським домовленостям

 

16 жовтня Україна поставила вимогу до Російської Федерації  та представників Кремля з ОРДЛО негайно скасувати підготовку так званих виборів на окупованому Донбасі.