Новини 2018-10-31 10:14

СБУ попередила вербування дружин українських військовослужбовців

Ворожі спецслужби намагалися отримати дані про військові звання, посади, місця перебування та службові обов’язки українських армійців.

Працівники Служби безпеки України викрили факти вербування  представниками ФСБ РФ та спецслужбами терористів близьких родичів український військовослужбовців. Про це 31 жовтня повідомляє прес-служба СБУ.

 

 

Оперативники встановили, що дружини трьох офіцерів Збройних Сил України були завербовані під час перебування у своїх батьків у РФ та на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей.

 

"На жінок здійснювався психологічний тиск, їм погрожували забороною в’їзду-виїзду, в’язницею, утисками батьків. Внаслідок чого вони надали письмові згоди на конфіденційне співробітництво з обранням псевдонімів", - йдеться у повідомлені.

 

У відомстві повідомляють, що працівники російських спецслужб намагалися отримати від жінок інформацію про військові звання, посади, місця перебування та службові обов’язки їхніх чоловіків, а також данні про військові підрозділи, де вони проходять службу,

 

Оперативники СБУ попередили вербування громадянок України, які були вимушені погодитися на співробітництво з ворожими спецслужбами та наразі проводять слідство.

 

"Після повернення на підконтрольну українській владі територію, жінки співпрацюють зі слідством та дають покази відносно обставин їх вербувань та отриманих завдань", - зазначили у відомстві.

 

Як повідомлялося, Служба безпеки України здобула відомості про вербування українського  бізнесмена Тимофія Нагорного російською Федеральною службою безпеки. 

схожі новини