Новини 09:56

У МінТОТ повідомили про наслідки розірвання угоди з Росією щодо Азовського моря

Зокрема, Тука пояснив, що розірвання відповідної угоди означатиме, що відносини між країнами регулюватимуться міжнародним морським правом.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України повідомило, що розірвання угоди з РФ по Азовському морю фактично може зробити Керченську протоку "російською". Про заявив заступник глави відомства Георгій Тука.

 

За його словами, розірвання відповідної угоди означатиме, що відносини між країнами регулюватимуться міжнародним морським правом.

 

"Можна надувати щоки, доки не луснеш, але Росія після анексії офіційно оголосила Крим своєю територією. Відповідно, якщо ми розірвемо угоду, що діє зараз, і перейдемо в міжнародну площину, то Росія оголосить, з її точку зору, це буде абсолютно логічним, 12-мільну і 24-мільну зону уздовж кримського узбережжя (внутрішніми водами – Ред.). Таким чином, Керченська протока з обох сторін фактично перекрита цими російськими зонами", – пояснив Тука.

 

Водночас він додав, згідно з двосторонньою угодою РФ і України, Азовське море і Керченська протока розділені навпіл. Заступник глави МінТОТ наголосив, що розірвання цієї угоди фактично означатиме повний контроль РФ над протокою.

 

"Зрозуміло, що ми не визнаємо анексію Криму. Але яким чином в подальшому ми можемо забезпечувати судноплавство? Використовуючи військово-морський флот? Якого вибачте в нас поки що немає. Тому я абсолютно підтримую позицію Міністерства закордонних справ і вважаю недоцільним негайне розірвання цієї угоди", – резюмував він.

 

Нагадаємо, 31 жовтня заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука повідомив, що Україна документує кожний випадок незаконної зупинки Росією суден в Азовському морі, збираючи тим самим доказову базу для використання цих свідчень в суді. 

 

19 жовтня стало відомо, що у Генеральній прокуратурі України заявили про намір передати до Міжнародного кримінального суду докази порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією норм міжнародного права.

схожі новини