Новини 14:04

У НБУ розповіли, скільки грошей очікують від МВФ

Переший транш Національний банк планує отримати до кінця цього року.

Національний банк України повідомив, що в рамках нової програми співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) вони очікують отримати 1,5-1,9 млрд доларів. Про  це 1 листопада повідомляє перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

 

Вона повідомила, нещодавно у НБУ провели монетарний брифінг, де обговорювалось питаня нового траншу від МВФ.

 

"У нас недавно був монетарний брифінг, де голова НБУ Яків Смолій повідомив, що транш можна очікувати до кінця цього року. Що стосується суми (першого траншу. Ред.), то мені здається, що буде між 1,5-1,9 млрд доларів", - розповіла Рожкова.

 

Як повідомлялося, 25 жовтня голова Національного банку України Яків Смолій заявив, що до кінця 2018 року Україна очікує на отримання першого траншу в рамках нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом. 

 

Нагадаємо, 6 вересня місія Міжнародного валютного фонду на чолі з Роном ван Роденом прибула до Києва та розпочала роботу в Україні.

 

14 вересня Міжнародний валютний фонд замінив програму допомоги  EFF на stand-by програму для України. Як зазначається, програма міжнародної допомоги stand-by дається тим країнам, які вийшли з переддефолтного стану.

 

Директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен заявила, що продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом є обов'язковою умовоюдля отримання бюджетних гарантій від Світового банку на суму 800 млн доларів.

 

Уряд України та місія Міжнародного валютного фонду у вересні досягли домовленості щодо поступового підвищення цін на газ до рівня імпортного паритету до 2020 року.