Новини 2018-11-02 15:26

У Путіна підтвердили, що питання звільнення політв'язнів фактично заблоковане – Геращенко

Протягом року українська сторона робила РФ десятки пропозицій в Мінську, а також – передавала списки через різні дипломатичні джерела.

Прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков, який заявив про неможливість обміну незаконно засудженого РФ українського журналіста Романа Сущенка на підозрюваного в державній зраді керівника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського, підтвердив, що Москва блокує процес звільнення українських політв'язнів. Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

 

"Прес-секретар Путіна публічно підтвердив, що звільнення заручників і політв'язнів (чи мова йде про українців в російських тюрмах, чи на окупованих територіях) фактично заблоковане і заморожене Кремлем. Свої Москву не цікавлять. Наших вони не віддають", – наголосила вона.

 

За її словами, протягом року українська сторона робила десятки пропозицій в Мінську, а також – передавала списки через різні дипломатичні джерела.

 

"Питання не в Україні і не в українських переговорниках, адже, наприклад, весь світ і всі світові лідери вимагали звільнити Олега Сенцова, й безрезультатно. Питання виключно в Путіні. Він прагне перемогти в Україні і чекає виборів, вірніше, планує впливати на їх результат, робити все для зміни влади в Україні. Заручники – це той козир, який Путін триматиме й не збирається віддавати зараз", – підкреслила Геращенко.

 

Нагадаємо, 20 жовтня Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що прогрес у питанні звільнення українських політв'язнів, яких утримує в місцях позбавлення волі Російська Федерація, відсутній. 

схожі новини