Новини 2018-11-06 16:24

В Іраку виявили понад 200 масових поховань жертв "Ісламської держави" - ООН

У могилах знайшли тіла близько 12 тисяч осіб.

В регіонах Іраку, що перебувають під контролем терористичного угрупування "Ісламська держава", масових похованнях виявлено тіла близько 12 тисяч осіб, яких вбили бойовики-ісламісти  Про це йдеться у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, оприлюдненій 6 листопада.

 

"Могили були виявлені в провінціях Ніневія, Кіркук, Салах аль-Дін та Анбар на північному заході країни. Точну кількість жертв важко оцінити, оскільки поки що були розкопані 28 з 202 могил. Були ексгумовані 1258 тіл. Серед них - жінки, діти, люди похилого віку та інваліди, а також іракські військові та правоохоронці." – йдеться у доповіді.

 

Зазначається, що найменша масова могила в Мосулі містить вісім тіл, у найбільшій, яка розташована на південь від міста - останки близько чотирьох тисяч людей.

 

Місія ООН в Іраку закликала Багдад розкопати усі поховання, щоб родичі загиблих могли дізнатися про їхню долю. Окрім того, це є свідченням воєнних злочинів.

 

"Масові поховання, задокументовані у нашій доповіді, свідчать про жахливі людські втрати, страждання та шокуючу жорстокість", - зазначив спецпосланець ООН в Іраку Ян Кубіс.

 

Як повідомлялося, у 2016 році Організація Об’єднаних Націй оприлюднила звіт щодо злочинів Ісламської держави проти населення Іраку протягом останніх двох років.

схожі новини