Новини 2018-11-07 22:45

У військовій прокуратурі назвали дві основні версії щодо вибухів мінометів "Молот"

У прокуратурі наголосили, що наразі триває комплексна судова експертиза.

Військова прокуратура повідомила, що на даний час однією з головних причин вибухів мінометів "Молот" є факти подвійного заряджання та порушення порядку проведення стрільб особовим складом. Про це повідомив військовий прокурор Центрального регіону, передає прес-секретар ГПУ Андрій Лисенко.

 

"Військова прокуратура Київського гарнізону розслідує кримінальне провадження за фактом неналежного виконання своїх обов’язків військовими службовими особами 1285 Головного військового представництва Міністерства оборони України під час виконання державного контракту, що призвело до закупівлі за бюджетні кошти неякісних мінометів М 120-15 "Молот", – наголошується в повідомленні.

 

Як зазначається, наразі триває комплексна судова експертиза, у рамках якої перевіряється технічний стан вказаних мінометів, відповідність їх тактико-технічним характеристикам, що заявлені заводом-виробником та можливість їх безпечного використання під час бойових дій.

 

"Державною аудиторською службою проводиться аудит щодо раціонального використання бюджетних коштів Міністерством оборони України. Також досудовим розслідуванням відпрацьовуються суб’єкти господарювання, які залучалися заводом-виробником до виконання робіт, на предмет фіктивності та завищення їх обсягів або вартості", – йдеться в повідомленні.  

 

Крім того, у прокуратурі додали, що наразі об'єктивних даних щодо неналежної якості мінометів, які б обґрунтовувались матеріалами справи, не отримано.

 

Нагадаємо, 27 вересня Генеральной прокурор України Юрій Луценко повідомив, що у вибуху міномета на Рівненському полігоні, унаслідок якого загинули троє людей, винні військові, які не дотрималися техніки безпеки.

 

Як повідомлялося, 12 липня комітет Верховної Ради з національної безпеки та оборони повідомив, що в ході експлуатації 120-мм мінометів "Молот" та мінометів радянського виробництва 2Б11 у 2016-2018 роках, зафіксовано 12 випадків катастроф. 

 

Нагадаємо, 11 липня повідомлялось, що після проведення слідчого експерименту на Рівненському полігоні прокуратура розглядає три версії вибуху міномета «Молот», внаслідок якого загинули троє військовослужбовців, а дев’ятеро дістали поранення. Згодом у Міністерстві оборони заявили, що  міномет «Молот» вибухнув на Рівненському полігоні внаслідок подвійного заряджання.

 

10 липня постраждалих в результаті вибуху міномета на Рівненському полігоні військовослужбовців у вкрай важкому стані перевели в лікарню Львова.

 

11 липня головний військовий прокурор України Анатолій Матіос повідомив про початок слідчий експеримент у рамках розслідування вибуху міномету "Молот" на Рівненському загальновійськовому полігоні.

 

Раніше президент Петро Порошенко тимчасово заборонив використовувати міномети "Молот" та  доручив військовому керівництву оперативно розслідувати причини трагедії на полігоні в Рівненській області.  Глава держави дав завдання міністру оборони Степану Полтораку та начальнику Генштабу Віктору Муженку терміново розібратися в причинах цієї трагедії і вжити вичерпних заходів, для запобігання подібного в майбутньому.

 

Нагадаємо, вранці 6 липня під час бригадних тактичних навчань на 233-му Рівненському загальновійськовому полігоні  загинули три військовослужбовця та дев’ять отримали поранення. У прес-службі повідомили, що за попередніми даними, стався вибух міномету, внаслідок чого загинули військовослужбовці.

 

Основною версією надзвичайної події на Рівненському полігоні є порушення заходів безпеки під час проведення навчань

схожі новини