Новини 2011-05-10 12:29

У Харкові тролейбуси зупинилися через крадіжку електрокабеля

На двох проспектах Харкова через крадіжки електрокабеля припинявся рух тролейбусів. Про це повідомив начальник служби руху харківського комунального підприємства «Міськелектротранс» Олександр Укіс.

За його словами, підвідні кабелі живлення сьогодні вранці вирізали невідомі зловмисники на проспектах Героїв Сталінграда та 50-річчя СРСР. У першому випадку тролейбуси стояли з 7.10 до 7.40, у другому – рух припинений з 9.05 і ще не відновився.

Укіс припускає, що кабель, який виготовлений з кольорового металу, вирізають з метою здачі на брухт. Він зазначив, що зловмисники цього року активізувалися, а загалом крадіжки часто скоювалися і торік. У жодному випадку правоохоронці не впіймали злодіїв.

«Ми повідомляємо в міліцію, в СБУ, своїми силами проводимо патрулювання, але протягом року-півтора це не дало результатів, і крадіжки, на жаль, повторюються», - зазначив Укіс.

Фахівець також зауважив, що вирізування кабелів живлення не лише завдає матеріальних збитків підприємству, а й серйозно руйнує енергосистему міста.

Це проблема не лише Харкова. Взимку стало відомо щонайменше про два випадки вирізування кабелю. Так, у Горлівці Донецької області невідомі викрали 65 м контактного дроту на тролейбусних маршрутах, а на Ангарському перевалі на трасі Сімферополь-Алушта – близько 200 метрів.