Новини 2018-11-09 09:30

Ягланд попередив про наслідки можливого виходу РФ з Ради Європи

За словами генсека, вихід Росії з організації негативно позначиться на росіянах.

В результаті виходу Росії з Ради Європи тисячі росіян втратять доступ до Європейського суду з прав людини. Про це заявив генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд, передає Deutsche Welle.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час прес-конференції в Гельсінкі з міністром закордонних справ Фінляндії Тімо Сойні.

 

На його думку, через це виникне "інша Європа".

 

За його словами, вихід РФ з організації негативно позначиться на росіянах.

 

"Зокрема, тисячі росіян не будуть мати доступ до Європейського суду з прав людини", - зазначив він.

 

Водночас Сойні наголосив, що Фінляндія, яка буде очолювати Раду Європи з 21 листопада 2018 року по 17 травня 2019 року, співпрацює з іншими учасниками організації для вирішення ситуації, що склалася.

 

Нагадаємо, 9 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи скасувала голосування за резолюцію про правила накладання санкцій. 

 

Раніше Ягланд повідомив, що участь Росії в статутних органах буде припинена, якщо Москва не відновить платежі в бюджет організації в 2019 році. 

 

8 жовтня стало відомо, що ПАРЄ проведе термінові дебати щодо Росії. Віце-президент ПАРЄ, голова постійної делегації Верховної Ради України в Асамблеї Володимир Ар’єв наголосив, що позиція Ягланда щодо лобіювання зняття санкцій з Росії у ПАРЄ може призвести до знищення можливостей організації. 

 

2 жовтня Верховна Рада ухвалила заяву, в якій висловила свою позицію щодо спроб керівництва ПАРЄ повернути повноваження російської делегації шляхом внесення змін до регламенту Асамблеї на вимогу Росії. 

схожі новини