Новини 2018-11-09 17:57

ГПУ склала підозру щодо російського слідчого в справі політв'язня Гриба

Водночас у ГПУ наголосили, що за допомогою застосування фізичного та психологічного тиску слідчий примусив українця оговорити себе.

Генеральна прокуратура України склала повідомлення про підозру старшому слідчому в особливо важливих справах 2 відділення слідчого відділу Управління ФСБ Росії по Краснодарському краю через незаконне притягнення українського політв'язня Павла Гриба до кримінальної відповідності. Про це в п'ятницю, 9 листопада, повідомив речник ГПУ Андрій Лисенко.

 

"Відповідно до зібраної доказової бази, вказана особа, обіймаючи посаду старшого слідчого в особливо важливих справах 2 відділення слідчого відділу Управління ФСБ Росії по Краснодарському краю, за відсутності будь-яких об’єктивних доказів причетності громадянина України П. Гриба до вчинення протиправних дій на території РФ, обвинуватив його у вчиненні особливо тяжкого злочину", – йдеться в  повідомленні.

 

Водночас у ГПУ наголосили, що за допомогою застосування фізичного та психологічного тиску російський слідчий примусив Гриба оговорити себе, тим самим штучно створивши докази його вини. Також громадянин Росії надав Жовтневому районному суду Краснодара завідомо неправдиві та недостовірні відомості щодо залучення Гриба належним чином в якості обвинуваченого та оголошення його в федеральний та міжнародний розшук, у результаті чого судом йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, таким чином сфальсифікувавши матеріали кримінальної справи.

 

"На цей час готується запит про міжнародну правову допомогу до компетентних органів Російської Федерації щодо повідомлення вказаній особі про підозру та проведення із ним ряду процесуальних дій. Досудове розслідування у вказаному провадженні триває, встановлюються інші особи, причетні до незаконного притягнення П. Гриба до кримінальної відповідності", – додали в Генпрокуратурі.

 

Як повідомлялося, 7 листопада в Росії Північно-Кавказький окружний військовий суд на шість місяців продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою незаконно затриманому українцю Павлу Грибу, якому інкримінують нібито сприяння тероризму.

 

23 липня в Росії на засіданні Північно-Кавказького окружного суду незаконно затриманий українець Павло Гриб заявив, що не визнає своєї вини після того, як прокурор зачитав обвинувальний акт. Грибу закидають схиляння до 205.1, частина 1 КК РФ – тобто схиляння до теракту.

 

Нагадаємо, 28 серпня колишній прикордонник, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що спецслужби Росії викрали його сина Павла в Білорусі. Згодом ЗМІ з'ясували, що ФСБ використала 17-річну дівчину, щоб заманити юнака до іншої країни. Опісля МЗС заявило, що Павло Гриб перебуває в управлінні ФСБ в Краснодарі. Раніше Росія звинуватила затриманого українця Павла Гриба в підготовці теракту в школі. 

схожі новини