Новини 2018-11-13 12:14

У Туреччині відмовилися надати інформацію щодо використання 1 млрд євро від ЄС

Аудитори заявили, що Анкара аргументує відмову надати інформацію законами про захист даних.

Аудитори Європейського союзу заявили, що турецькі чиновники відмовилися надати інформацію, яка допоможе встановити належне використання 1,1 млрд євро, наданих Союзом на допомогу біженців. Про це повідомляє The Associated Press.

 

Зокрема, у новому звіті у вівторок, 13 листопада, аудитори відзначили, що міністерство у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини відмовило у доступі до імен, ідентифікаційних номерів та адрес людей, які отримали вигоду від двох проектів ЄС з надання грошової допомоги.

 

Так, проекти включають систему, за допомогою якої біженці можуть отримати близько 30 євро готівкою за картами передоплати на свої потреби.

 

Крім того, аудитори заявили, що міністерство аргументує відмову надати інформацію законами про захист даних.

 

У свою чергу, автор доповіді Беттіна Якобсон наголосила, що "ні Європейська комісія, ні Європейський суд аудиторів, не змогли відстежити бенефіціарів проекту від реєстрації до оплати".

 

Також вона додала, що існує ризик, що не всі гроші доходять до біженців.

 

У 2016 році країни-члени ЄС домовилися надати Туреччині щонайменше3 млрд євро допомоги сирійським біженцям та інші стимули, які б допомогли переконати турецький уряд зупинити потік мігрантів до Греції.

 

Раніше у Єврокомісії виступили за продовження переговорів про вступ Туреччини до Євросоюзу. 

 

Як повідомлялося, 6 листопада європейський комісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоганнес Ган виступив за остаточне припинення переговорів про вступ Туреччини до Євросоюзу. 

схожі новини