Новини 2018-11-14 12:22

Лідером недовіри у Польщі став глава правлячої партії "Право і справедливість" - інфографіка

Раніше президент Європейської ради Дональд Туск назвав Качинського "лідером пропутінського табору" в Європі.

Лідером недовіри у Польщі став голова правлячої партії "Право і справедливість" і колишній прем'єр-міністр країни Ярослав Качинський. Про це свідчать результати опитування IBRIS для польського порталу Onet.pl.

 

Зазначається, що опитування було проведене 13 листопада.

 

Зокрема, очільнику ПіС, якого президент Європейської ради Дональд Туск назвав "лідером пропутінського табору" в Європі, не довіряють 59,8% громадян.  Друге місце зайняв очільник опозиційної "Громадянської платформи" Ґжеґож Схетина, якому не довіряють 57,6% респондентів.

 

 

Водночас третє місце з точки зору недовіри посіла  віце-прем'єрка з PiS Беата Шидло (55,8%), а четверте -  міністр юстиції Збігнєв Зьобро (55,4%).

 

У свою чергу, рейтинг довіри очолив Дональд Туск(47,7% опитаних, зростання на 5%), який обігнав президента Анджея Дуду( 45,8%, падіння на 1,4%). Крім того, президенту не довіряють 45,3% опитаних.

 

Наголошується, що прем'єр Матеуш Моравецький посів третє місце із 42% довіри. 

 

Дані інституту оприлюднені на тлі проведення парламентських виборів у Польщі у 2019 році.

 

Раніше Туск назвав чинних лідерів Польщі "сучасними більшовиками".  Туск, який є імовірним кандидатом у президенти на виборах у Польщі у 2020 році, виступив у місті Лодзь напередодні 100-річчя відновлення польської держави після завершення Першої світової війни.

схожі новини