Новини 2018-11-14 15:20

Вертолітний майданчик Януковича. ГПУ оголосила підозру екс-чиновнику

Екс-главу Держархбудінспекції Києва звинувачують у невжитті заходів щодо зупинення самовільного будівництва та незаконній видачі документів.

Генеральна прокуратура України 12 листопада в рамках кримінального провадження за фактом незаконного будівництва вертолітного майданчика на Парковій дорозі оголосила про підозру колишньому начальнику Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в місті Києві, якому інкримінують зловживання службовим становищем. Про це в середу, 14 листопада, повідомляє прес-служба ГПУ.

 

"У результаті протиправних дій колишнього начальника Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в місті Києві, який діяв в інтересах осіб з найближчого оточення колишнього Президента України В. Януковича, які виразились у невжитті заходів щодо зупинення самовільного будівництва, незаконній видачі дозвільних документів на виконання підготовчих та будівельних робіт ТОВ "Амадеус Ко", – йдеться в повідомленні.

 

У ГПУ наголосили, що зазначені дії призвели до часткового знищення пам’яток культури та пам’ятки археології національного значення, у результаті чого територіальній громаді Києва заподіяно збитки на загальну суму понад 190 млн грн.

 

"За результатами розслідування, 12.11.2018 колишньому начальнику Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в місті Києві, в порядку передбаченому Кримінальними процесуальним кодексом України, повідомлено про підозру у вчиненні вказаного вище кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України", – наголошується в повідомленні.

 

Крім того, у ГПУ додали, що досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, вживаються заходи щодо встановлення інших осіб, причетних до вчинення вказаних кримінальних правопорушень.

 

Нагадаємо, вертолітний майданчик почали зводити у жовтні 2010 року. Земельна ділянка, на якій проводились роботи з будівництва, розташована у Центральному історичному ареалі міста, в межах охоронної зони об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра», в зоні охоронюваного ландшафту та на території пам'ятки історії та ландшафту місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долин Дніпра».

 

Улітку 2015 року в Генпрокуратурі заявили, що забудовник не отримував дозволу на виконання будівельних робіт у органів охорони культурної спадщини, а численні перевірки встановили протиправність будівництва.

 

17 жовтня прес-секретар генпрокурора України Юрія Луценка Лариса Сарган повідомила, що вертолітний майданчик за рішенням суду перебуває на зберіганні Державного підприємства «Фінансування інфраструктурних проектів».

 

27 жовтня речниця генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що вертолітний майданчик на Парковій дорозі передали в управління державному підприємству "Фінансування інфраструктурних проектів". 

схожі новини