Новини 08:36

У США ще один штат визнав Голодомор геноцидом українського народу

Орегон став уже 19 штатом, який визнав Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.

У США губернатор штату Орегон Кейт Браун підписала прокламацію, яка визнає Голодомор в Україні 1932-1933 років геноцидом проти українського народу. Про це в четвер, 15 листопада, повідомляє посольство України в США.

 

 

"У прокламації губернатора шт. Орегон Кейт Браун йдеться: "Голодомор – це геноцид, вчинений радянським режимом під керівництвом Й.Сталіна проти українського народу", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, Орегон визнає відповідну трагедію Геноцидом та приєднується до вшанувальних заходів в рамках 85-ї річниці пам'яті про її жертв.

 

В українському посольстві заявили, що Орегон став уже 19 штатом, який визнав Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.

 

Нагадаємо, 4 жовтня стало відомо, що  сенат Сполучених Штатів одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу.

 

Як повідомлялося 9 червня, у Палаті представників Конгресу США представлено резолюцію в якій Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу. 26 вересня комітет із закордонних відносин Сенату США затвердив та рекомендував до схвалення верхньою палатою американського парламенту резолюцію, у якій Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу.

 

Також президент України Петро Порошенко заявив, що 14 країн на рівні парламентів визнали Голодомор геноцидом проти українського народу.

схожі новини