Новини 09:30

WP: США висунули звинувачення засновнику сайту WikiLeaks Ассанжу

За даними ЗМІ, Мін'юст США, імовірно, готується пред'явити Ассанжу звинувачення в шпигунстві.

У США висунули звинувачення засновнику сайту WikiLeaks Джуліану Ассанжу. Про це повідомляє газета The Washington Post з посиланням на власні джерела.

 

Як зазначається, відомості про пред'явлені звинувачення розкрили випадково, коли помічник прокурора направив до суду документи, які пов'язані з Ассанжем. Згодом він уточнив, що Мін'юст США не планувало повідомляти про це, поки Ассанж не буде заарештований.

 

Водночас газета повідомила, що в офісі прокурора в штаті Вірджинія заявили, що ім'я засновника сайту WikiLeaks помилково потрапило в документи, спрямовані до суду.

 

Крім того, за інформацією газети The Wall Street Journal, Мін'юст США, імовірно, готується пред'явити Ассанжу звинувачення в шпигунстві.

 

Нагадаємо, прокуратура Швеції заявила про намір припинити розслідування у відношенні Джуліана Ассанжа, якого звинувачували в злочинах сексуального характеру. В суд було направлено клопотання про скасування ордера на його арешт.

 

У вересні 2016 року Ассанж через Twitter WikiLeaks заявив, що готовий здатися владі США в обмін на помилування для Челсі Меннінг. Вже у 2017 році Ассанж повторив обіцянку. Він заявляв, що приїде в США і готовий сісти в тюрму, якщо Меннінг помилують.