Новини 2018-11-21 17:24

«Зима, що нас змінила». П'ять фільмів про Євромайдан

Тиждень.ua нагадує, які кінострічки розповідають про події зими 2013—2014 років.

21 листопада українці відзначають п'яту річницю початку Євромайдану і День Гідності та Свободи. Саме у листопаді 2013 року розпочалися перші протести української громадськості у відповідь на рішення Кабміну про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. З цієї дати беруть початок події, що назавжди зміни історію України. Тиждень.ua нагадує, які кінострічки розповідають про події зими 2013—2014 років.

 

Майдан 

Режисер: Сергій Лозниця

2014 рік

 

 

Українсько-нідерландський документальний фільм "Майдан" , що розповідає про події Євромайдану, знятий упродовж кількох місяців . Світова прем'єра стрічки відбулася у травні 2014 року, а вже у липні вона вийшла в український прокат. Лозниця почав знімати фільм у грудні 2013 року, зупинивши для цього роботу над попереднім проектом. Стрічку назвали найкращим документальним фільмом на Лондонському кінофестивалі у 2014 році.

 

   

 

Зима у вогні: боротьба України за свободу

Режисер: Євген Афінеєвський

2015 рік

Документальний фільм, знятий режисером Євгеном Афінеєвським за сприяння Netflix.  Фільм отримав приз глядацьких симпатій за найкращий документальний фільм на кінофестивалі в Торонто. У 2016 році стрічка була номінована на премію «Оскар». Фільм розповідає про події зими 2013—2014 років. У кінострічку увійшли інтерв'ю з протестувальниками, записи з місця подій та великомасштабний погляд на конфлікт.

 

 

 

Зима, що нас змінила

Режисер: Володимир Тихий

2014 рік

Це цикл документальних фільмів про події, що відбувалися на Євромайдані під час Революції гідності. Спільний проект каналу "1+1"  та творчого об'єднання Вавилон'13. Дебютувало кіно на Венеційському кінофестивалі 3 вересня 2015 року. Після оприлюднення документальний фільм отримав схвальні відгуки критиків, завоював приз глядацьких симпатій на Міжнародному фестивалі в Торонто та був номінований на премію "Оскар". Стрічка містить, зокрема,  унікальні кадри, зняті всередині будівлі Будинку Профспілок під час пожежі у лютому 2014 року.

 

 

 

Жіночі обличчя революції

Режисер: Наталія П'ятигіна

2014 рік

 

Документальний фільм Наталії П'ятигіної розповідає про долі українських жінок на тлі події Революції Гідності. У фільмі йдеться про про долю п'ятьох жінок: матері Героя «Небесної сотні» Романа Гурика , активістки «Автомайдану», волонтера-медика, дружини сотника 42-ї сотні «Львівська Брама» Андрія Янченка, активістки «Євромайдану», дівчини Героя «Небесної сотні» Сергія Нігояна та матері солдата внутрішніх військ.

"Мати, яка виховувала свідомого сина, а виховала героя. Героя небесної сотні. Дружина, яка стояла на лінії вогню пліч-о-пліч зі своїм чоловіком. Дівчина, яка закохалася в простого хлопця, а втратила героя. Жінка, яка перетворилася на воїна. Мати, яка опинилася зі своїм сином по різні боки барикад", - йдеться у описі стрічки.

 

 

 

Все палає

Режисери: Олександр Течинський, Олексій Солодунов, Дмитро Стойков

2014 рік

 

Фільм увійшов у лонг-ліст номінантів на Європейський кіноприз 2015 як найкращий документальний фільм. Його автори Олексій Солодунов та Дмитро Стойков прийшли на Майдан, щоб просто зняти події на камеру, однак німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung запропонувало їм зробити для них фото- й відео-матеріали. Фільм показує протистояння Революції гідності прямо з епіцентру конфлікту.

 

 

схожі новини