Новини 2018-11-22 20:56

ЗМІ назвали справжнє ім'я російського розвідника, причетного до спроби держперевороту в Чорногорії

Зокрема, згідно з розслідуванням, "подорожі" росіянина стосувалися Балкан, Кавказу та Туреччини.

Справжнє ім'я "Владіміра Попова", якого вважають причетним до спроби державного перевороту в Чорногорії в 2016 році, насправді Владімір Моісєєв, працівник російських спецслужб. Про це йдеться в матеріалах дослідницької групи Bellingcat і видання The Insider.

 

 

Згідно з розслідуванням, Моісєєв брав участь в операціях не тільки на Балканах, а міг бути задіяний у розпалюванні сепаратистського конфлікту в Молдові за "донбаським сценарієм", а також з неясними цілями діяв в Польщі, Болгарії та Україні.

 

 

Як зазначається, Владіміра Ніколаєвіч Моісєєв народився 29 травня 1980 року в селі Півкіно в Курганській області. Його дата народження і ім'я-по батькові збігаються з даними особистості прикриття.

 

Журналісти припускають, посилаючись на дані Росреестра, що Моісєєв і його сім'я проживають московському районі Черемушки в сусідньому будинку з Алєксандром Мішкіним, підозрюваним в отруєнні колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля.

 

Відповідно до розслідування, свою квартиру Моісєєв отримав від держави в березні 2015 року, на кілька місяців пізніше підозрюваних в отруєнні Скріпаля Мішкіна і Анатолія Чєпіги.

 

Водночас у документах на ім'я "Владіміра Попов" значиться інша московська адреса, але там проживає літня пара, яка про Попова ніколи не чула.

 

"Моісєєв під своїм ім'ям рідко літав на літаку, зазвичай до себе додому, у Тюмень, зате під ім'ям Попова він регулярно подорожував по Європі як "фотожурналіст" і "агент з морського страхування", – йдеться в розслідуванні.

 

Наголошується, що в основному його "подорожі" стосувалися Балкан, Кавказу та Туреччини.

 

 

Нагадаємо, спеціальний державний прокурор Чорногорії Мілівое Катніч звинуватив державні органи Російської Федерації у причетності до спроби перевороту під час виборів в країні.

 

На початку листопада 2016 року прокуратура Чорногорії оголосила, що запобігла планам вбити прем'єр-міністра Міло Джукановича, яке готували «російські націоналісти». Ця ж група, за даними влади, збиралася «взяти штурмом» парламент країни. Як додає The Guardian, «змовники» планували проникнути в будівлю під виглядом поліцейських.

 

Згодом глава Ради безпеки Російської Федерації Ніколай Патрушев вибачився за спробу перевороту в Чорногорії і плани вбити прем'єр-міністра країни, до яких, ймовірно, причетні громадяни Росії.

 

Росія заперечує свою причетність, але активно підтримує місцеві групи, які виступають проти вступу Чорногорії у НАТО.

 

27 лютого, 2017  Чорногорія має намір запросити затримання громадянина Росії Едуарда Шішмакова і пред'явити йому звинувачення в рамках розслідування про спробу держперевороту. За даними ЗМІ, Чорногорія оголосила в міжнародний розшук Шішмакова і Владіміра Попова - "іншого російського агента". 

схожі новини