Новини 16:08

Українського журналіста Сущенка утримують в сусідній камері з політв'язнем Виговським – Фейгін

Зазначається, що Сущенко чекає вирішення питання про обмін.

У виправній колонії №11 в Кірово-Чепецьку Кіровської області (РФ) незаконно засудженого українського журналіста Романа Сущенка утримують в сусідній камері з українським політв'язнем Валентином Виговським, якого в 2015 році засудили за звинуваченням у нібито "шпигунстві на території Росії". Про це в п'ятницю, 23 листопада, повідомив Марк Фейгін.

 

"Роман Сущенко після етапування в колонію знаходиться в безпечному місці, тобто в'язниця у в'язниці. Для його безпеки. Сидить в сусідній камері з українцем Виговським", – заявив він.

 

За його словами, 23 листопада адвокат Сущенка відвідав журналіста в колонії.

 

"Адвокат передає від Сущенка всім привіт, дякує українцям за орден, яким його нагородили. Зі здоров'ям у Романа більш-менш в порядку. Чекає вирішення питання про обмін", – наголосив Фейгін.

 

Читайте також: Порошенко нагородив орденом політв'язня Сущенка

 

Крім того, він додав, що питання про його допуск до політв'язня, "як іншої особи, що надає юридичну допомогу", буде вирішуватися в грудні.

 

 

"Отже, питання про моє допуск до Романа Сущенка буде вирішуватися в грудні. Начальник ІК-11 не знає, що робити з ч.4 ст.89 ДВК з моїм допуском, як "іншої особи". Будуть консультуватися з керівництвом ФСВП. Ну, це так в Росії з законами", – резюмував Фейгін.

 

 

 

 

Нагадаємо, 4 червня у Москві суд оголосив вирок незаконно затриманому в Росії українському журналісту Роману Сущенку - він отримав 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.  12 вересня Верховний суд Росії визнав законним рішення Московського міського суду про 12 років ув'язнення для Сущенка. Своєю чергою, журналіст заявив, що розраховує на обмін та пообіцяв родині що обов’язково повернеться. 

 

Додамо, Сущенка, який прибув до Росії у приватних справах, члени Громадської спостережної комісії Москви виявили 2 жовтня 2016 року в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. Московський міський суд неодноразово продовжував строк тримання Сущенка під вартою.

 

Як повідомлялося, 15 грудня 2015 року Московський обласний суд засудив громадянина України Валентина Виговського за звинуваченням у шпигунстві на території Росії до 11 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.