Новини 16:20

У Польщі опозиція анонсувала вотум недовіри уряду Моравецького

На думку лідерів "Громадянської платформи" прем’єр не має жодного морального права керувати урядом.

У Польщі опозиційна партія "Громадянська платформа" анонсувала вотум недовіри уряду Матеуша Моравецького через корупційний скандал. Про це заявили лідери "Громадянської платформи" Гжегож Схетина, Славомір Неуманн і Ян Грабєц, передає TVN24.

 

"На нашу думку, прем’єр Моравецький не має жодного морального права керувати урядом. Не лише тому, що брехня стало символом цього уряду. Корупція стала символом цього уряду", - зауважив очільник фракції "Громадянської платформи" у Сеймі Славомір Неуманн.

 

Водночас PiS має переважну більшість у польському Сеймі, тому вотум недовіри заздалегідь приречений на провал.

 

"Ми усвідомлюємо, що голосів "Громадянської платформи" й інших опозиційних фракцій не вистачить для відставки прем’єра, але в минулому році ми вимагали відставки прем’єрки Беати Шидло. Голосів нам забракло. Але того самого дня її відправили у відставку" - візначив Неуманн.

 

Своєю чергою, прес-секретар ПіС повідомила, що опозиція хоче принести "повне знищення парламентського і суспільного життя".

 

"Ми будемо захищати себе" - наголосила  вона.

 

Раніше стало відомо, що лідером недовіри у Польщі став голова правлячої партії "Право і справедливість" й екс-прем'єр країни Ярослав Качинський. У свою чергу, рейтинг довіри очолив Дональд Туск(47,7% опитаних, зростання на 5%), який обігнав президента Анджея Дуду( 45,8%, падіння на 1,4%).