Новини 2018-11-23 22:55

Прем'єр Угорщини підтримав рішення країни щодо надання політпритулку екс-прем'єру Македонії

Водночас Орбан звинуватив систему правосуддя Македонії в "політичних іграх".

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у п'ятницю, 23 листопада, повідомив, що підтримує рішення угорської влади щодо надання політпритулку колишньому прем'єр-міністру Македонії Ніколі Груєвські, якого звинувачують у корупції. Про це він заявив в інтерв'ю радіостанції mr1, передає Reuters.

 

Водночас Орбан назвав Груєвські союзником і звинуватив систему правосуддя Македонії в "політичних іграх".

 

Орбан також підкреслив, що він та Груєвські, який пішов у відставку в 2016 році після десятирічного перебування при владі, працювали пліч-о-пліч, щоб зупинити масову міграцію через Балкани, що зробило Македонію і особисто Груєвські його союзником.

 

"Я знаю цю людину, він був моїм колегою довгий час. Було б набагато складніше, а то й неможливо, захистити угорський кордон без нього", – наголосив Орбан.

 

"Зі своїми союзниками поводяться справедливо. Якщо він звертається до нас, він може очікувати належного процесу. Ми не можемо поставити його над законом, але ми можемо поводитись із ним відповідно до належного процесу", – зазначив угорський прем'єр.

 

Крім того, він відкинув критику міжнародної спільноти стосовно допомоги Груєвські втекти від правосуддя на батьківщині. Він заявив, що судовий процес у Македонії проти Груєвські має "політичний характер".

 

"У Македонії відбуваються складна політична боротьба і політичні ігри, і система правосуддя є частиною цього. Македонський процес не має на нас ніякого впливу", – додав Орбан.

 

Нагадаємо, у поліції Албанії та Чорногорії повідомили, що колишній глава уряду Македонії Нікола Груєвські, який звинувачується у корупції, був нелегально доставлений до Будапешту через Сербію, Албанію та Чорногорію за допомогою влади Угорщини. За словами правоохоронців, Груєвський проїхав через Албанію та Чорногорію на автомобілі посольства Угорщини. Повідомляється, що допомогу міг надати прем’єр Угорщини Віктор Орбан, який є давнім товаришем Груєвського.

 

Як повідомлялося 13 листопада, у Македонії поліція видала ордер на арешт колишнього прем'єр-міністра країни Ніколи Груєвські, якого засудили до двох років позбавлення волі за порушення при купівлі службового автомобіля Mercedes S600 у 2012 році. Раніше Груєвскі звинуватили в отриманні € 22 млн хабара від китайської компанії за дозвіл на будівництво автомобільних доріг. 

 

14 листопада прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв закликав Угорщину видати колишнього прем'єр-міністра Македонії Ніколу Груєвські, якого засудили до двох років позбавлення волі за порушення при купівлі службового автомобіля Mercedes S600 у 2012 році, який втік до Будапешта, де попросив політичного притулку.