Новини 11:47

В Росії відмовилися визнати Голодомор виключно геноцидом українців

В МЗС РФ заявили, в Радянському Союзі стався сильний голод, який зачепив багато народів, які проживали на території молодої держави.

У Міністерстві закордонних справ РФ заявили, що "спроби представити події 30 років ХХ століття виключно як "геноцид українського народу" не мають нічого спільного з історичними фактами. Про це йдеться у заяві МЗС РФ, опублікованій у Facebook 24 листопада.

 

"У 30-і рр. XX століття в Радянському Союзі стався сильний голод, який зачепив багато народів, які проживали на території молодої держави. Він став спільною трагедією росіян, українців, казахів та інших народів країни і найбільшою гуманітарною катастрофою на території СРСР", - йдеться у заяві.

 

"Спроби представити ці трагічні події виключно як "геноцид українського народу" не мають нічого спільного ні з відновленням справедливості, ні з історичними фактами, вони носять політизований і антинауковий характер", - підкреслили в російському МЗС.

 

Нагадаємо, в Україні згідно з опитуванням, проведеним соціологічною групою «Рейтинг», 79% громадян вважають Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу. 

 

схожі новини