Новини 13:22

"Хліб Інвестбуд" запевняє, що згодовує українцям китайську гречку собі у збиток

Китайська гречка вже поступила у продаж. Імпортер ТОВ "Хліб Інвестбуд" запевняє, що закупівля здійснювалася виключно на його власні кошти. При цьому у компанії стверджують, що реалізація гречки приносить їй збитки.

"Гречана крупа з Китаю, перша партія якої була імпортована в Україну в кінці квітня, почала надходити в торговельні мережі", - повідомив генеральний директор компанії-імпортера ТОВ "Хліб Інвестбуд" Роберт Бровді.

"Частина поставленої продукції (гречки – Ред.) на сьогоднішній день знаходиться у роздрібній мережі", - заявив він на прес-конференції у середу.

За його словами, в даний час крупа реалізується в мережах "Таврія-В", "Сільпо", "Віртус" і "АТБ". Крім того, керівник компанії відзначив, що ведуться переговори про продаж китайської гречки в мережі супермаркетів "Фуршет" і "Велика Кишеня".

Він упевнений, що ввезений в країну обсяг буде реалізований протягом 2-3 тижнів. "Жодних передумов для того, щоб дана продукція залишилася нереалізованою, немає", - підкреслив Бровді.

Нагадаємо, двома вантажами (25 квітня і 4 травня) до України вже надійшло 816 тонн гречки. Наступні постачання заплановані на початок червня цього року.

Крім того, Бровді наголосив, що китайська гречка закуповується компанією "Хліб Інвестбуд" виключно за власні обігові кошти в розмірі $4 млн і не буде використана для закладки ні в державний резерв, ні в державний інтервенційний фонд.

При цьому за його словами, компанія працює собі у збиток. "Втрати "Хліб Інвестбуд" на реалізації гречки з Китаю становлять $97 на тонні", - запевнив він.

Так, керівник компанії також повідомив, що "Хліб Інвестбуд" законтрактував китайську гречку на умовах FOB за ціною $ 1630/тонна, а з урахуванням доставки і всіх необхідних платежів її передпродажна вартість становить $2097/тонна, або близько 16,7 грн/кг.

Він уточнив, що з урахуванням встановленої законодавством припустимої торговельної надбавки для об'єктів державного цінового регулювання, роздрібна ціна на китайську гречку не повинна перевищувати 17,99 грн/кг.

За словами Бровді, для того щоб забезпечити таку роздрібну ціну, "Хліб Інвестбуд" відпускає імпортовану китайську гречку по 16,06 грн/кг.

При цьому раніше повідомлялося, що поставки гречки з Китаю до Украхни можуть допомогти компанії "Хліб Інвестбуд" заробити близько 20 млн доларів.

Керівник компанії-імпортера зазначив, що укладений 21 лютого цього року з китайською стороною контракт передбачає імпорт в Україну 4 тисяч тонн гречки.

схожі новини