Новини 2018-11-27 11:14

У Росії політв'язня Сенцова вивозили в лікарню – адвокат

Крім того, Дінзе оприлюднив лист режисера до Кольченка.

У Росії незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова вивозили до лікарні через зміни в нирках, серці та печінці. Про це повідомив його адвокат Дмітрій Дінзе, який відвідав політв'язня в колонії.

 

"Олег Сенцов передає всім великий привіт. Особливо Саші Кольченко. Олег відновлюється, але голодування не пройшла безслідно. Вивозили в лікарню, у нього є зміни в нирках, серці та печінці. Чи залишиться це чи ні лікарі сказати не можуть. Як вплине на здоров'я невідомо. І про курочку – це маячня, нічого такого не було. З листопада не отримує Нову газету, дуже переживає, що не може її прочитати", – заявив адвокат.

 

Крім того, він оприлюднив лист режисера до Кольченка.

 

Нагадаємо, 5 жовтня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що в РФ незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов припинив голодування. Згодом адвокат українця Дмітрій Дінзе показав лист політв'язня, у якому Сенцов зазначив, що припинить голодування 6 жовтня, і попросив пробачення у тих, "кого підвів". За словами режисера, найближчим часом до нього планують застосувати примусове харчування в рамках реанімаційних заходів. Своєю чергою заступник директора Федеральної служби РФ з виконання покарань Валєрій Максімєнко заявив, що медпрацівники ФСВП спільно із працівниками цивільної лікарні міста Лабитнангі готувалися переходити до примусового годування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

 

8 жовтня адвокат політв'язня Дмітрій Дінзе заявив, що в Сенцова проблеми з печінкою, нирками, серцем, кишечником і шлунком. За його словами, шанси в українця "десь 50 на 50 – вийде він із голодування чи не вийде".

 

10 жовтня Денісова заявила, що російська сторона досі не надала жодних документів на підтвердження того, що Олег Сенцов припинив голодування.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).