Новини 2018-12-01 14:32

"Кошти повинні бути повернені". Прем'єра Чехії підозрюють у конфілкті інтересів при отриманні субсидій ЄС - ЗМІ

Йдеться про 82 млн. євро, виплачених Agrofert в 2018 році, але підсумкова сума може бути набагато вище.

Юристи Європейської комісії підозрюють прем'єр-міністра Чехії Андрея Бабіша в конфлікті інтересів і порушенні правил ЄС. Про це повідомляє британське видання The Guardian

 

Предметом розслідування є субсидії, надані холдинговим компаніям Agrofert - бізнес-імперії прем'єр-міністра, що складається з 230 компаній, що займаються сільським господарством, продовольством і хімічними речовинами.

 

У звіті юридичної служби комісії. робиться висновок про те, що Бабіш знаходиться в ситуації, яка "кваліфікується як конфлікт інтересів", оскільки чиновники і політики не повинні отримувати вигоду з коштів ЄС, які вони в кінцевому рахунку контролюють.

 

Йдеться про 82 млн. євро, виплачених Agrofert в 2018 році, але підсумкова сума може бути набагато вище.

 

Крім конфлікту інтересів щодо "прямих економічних інтересів пана Бабіша, можуть бути й інші обставини, які можуть в рівній мірі кваліфікуватися як конфлікт інтересів", - йдеться в доповіді.

 

Адвокати комісії вивчали тільки те, чи порушив Бабіш фінансові положення ЄС в 2018 році, що стосується однієї лінії фондів ЄС. Але юридична думка також підвищує ймовірність того, що Бабіш, можливо, зіткнувся з конфліктом інтересів, коли він був міністром фінансів відповідно до раніше прийнятого в ЄС фінансового положення.

 

Документ, який також відправили главі офісу ЄС по боротьбі з шахрайством, робить висновок, що кошти "повинні бути піддані фінансовому коректуванню", що означає їх повернення.

 

Нагадаємо, Бабіш-молодший заявив, що минулого року його відправили в окупований Крим проти його волі та утримували там, щоб "сховати" на тлі гучного розслідування корупційних справ його батька. Наразі Бабіш-молодший живе у Швейцарії. Ключову роль у переміщенні сина чеського прем'єра в анексований півострів відіграло подружжя Протопопових, яке працює на главу чеського уряду. Діта Протопопова є радником Міністерства охорони здоров’я та психіатром, яка лікувала сина Бабіша. За словами Бабіша молодшого,  її чоловік, росіянин Пьотр Протопопов, відвіз його до Криму.

 

Згодом Бабіш відреагував на заяву сина.  "Мій син психічно хворий. Він приймає ліки, має бути під доглядом, а живе з матір'ю у Швейцарії...Мого сина ніхто не викрадав , він добровільно покинув Чехію", - розповів він.

 

Пізніше глава чеського уряду підтвердив, що його син був в окупованому Криму, однак заявив, що його перебування було там законним і не було викраденням

 

Крім того, генпрокурор Чехії Павел Земан наказав розслідувати ймовірне викрадення сина прем'єр-міністра країни Андрея Бабіша-молодшого. За його словами, у рамках розслідування правоохоронні органи "не можуть обійтися без допиту Бабіша-молодшого".

 

Як відомо, Бабіш-молодший разом із батьком та деякими іншими членами сім'ї фігурують у так званій справі "Гнізда лелеки" щодо корупційних схем з коштами ЄС. Мова йде про старовинний маєток, який вирішили реконструювати у сучасний готельно-конфенційний комплекс "Гніздо лелеки" на південь від Праги. Переобладнання коштувало 350 млн крон, з них 50 млн - грант ЄС.

схожі новини