Новини 2018-12-02 14:45

Протести "жовтих жилетів". Мітингувальники серйозно пошкодили Тріумфальну арку

Протестувальники обписали стіни монументу різноманітними написами на кшталт "Макрона у відставку", "Жовті жилети тріумфують".

У суботу, 1 грудня, під час протестів у Парижі їх учасники серйозно пошкодили один із символів Франції – Тріумфальну арку. Про це повідомляє Le Figaro.

 

Встановлений у 1836 році монумент став одним з епіцентрів сутичок під час протестів так званих "жовтих жилетів", які виступають проти підвищення акцизів на пальне.

 

Протестувальники обписали стіни монументу різноманітними написами на кшталт "Макрона у відставку", "Жовті жилети тріумфують".

 
 
 
 

Окремі учасники здиралися і нагору Тріумфальної арки, пошкоджуючи при цьому декоративне оздоблення монумента. Були пошкоджені також статуї, які прикрашають арку.

 
 
 

Президент Франції Еммануель Макрон відразу по поверненні з саміту G20 в Аргентині прибув до Тріумфальної арки.

"Жодна причина не виправдовує плюндрування Тріумфальної арки" - заявив він.

 
 
 

Зараз монумент закритий для громадськості. Національний центр пам'яток Франції вже розпочав робот из його відновлення.

 

Раніше МВС Франції повідомило, що двоє людей загинули та ще 552 отримали травми різного ступеня тяжкості внаслідок масштабних протестів "жовтих жилетів" проти підвищення цін на паливо.

 

Нагадаємо, 18 листопада у Франції у масових акціях протесту проти підвищення цін на дизельне паливо і бензин на вихідних взяли участь майже 300 тисяч осіб, які паралізували трафік навколо більш ніж 2 тисяч стратегічних об'єктів. 

 

19 листопада у МВС Франції заявили, що близько 300 протестувальників затримані, 157 з яких взяті під варту, внаслідок масових протестів. 

схожі новини