Новини 2018-12-03 10:49

Кількість росіян, охочих в'їхати на територію України, зменшилася у два рази - ДПСУ

За минулу добу в областях, де введено воєнний стан, не було пропущено 77 громадян РФ.

Речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко заявив, що з моменту введення обмежень на в'їзд кількість громадян Росії, охочих в'їхати на територію України, зменшилася у два рази. Про це повідомляє "112 Україна".

 

За його словами, за минулу добу в областях, де введено воєнний стан, не було пропущено 77 громадян РФ.

 

Зокрема, переважній більшості відмовили у в'їзді через те, що вони не змогли підтвердити мету своєї поїздки в Україну, частина не мала належних документів або перевищила термін перебування в Україні.

 

"Якщо ще приблизно два тижні тому середньодобовий потік становив від 2,5 тисяч до 3 тисяч громадян РФ, то зараз він досягає орієнтовно 1,3 тисячі - 1,5 тисячі осіб", - зауважив він.

 

Крім того, Демченко Він також звернувся до українців з проханням по можливості зменшити свої поїздки в РФ, оскільки днями Москва звинуватила Україну, що росіян не пропускають безпідставно.

 

Водночас він підкреслив, що за останні п'ять днів близько 150 українцям відмовили у в'їзді на територію РФ.

 

"До того ж, коли українські прикордонники не пропускають іноземця, то іноземцям надається картка відмови, де чітко вказується, на підставі якого законодавства і чому особа не пропущена. Нашим співвітчизникам на російському кордоні відмовляють безпідставно, не пояснюючи причини відмови і ніяких документів їм також не видається", - додав речник ДПСУ.

 

Раніше у ДПСУ уточнили, що рішення про в'їзд громадян РФ чоловічої статі та призовного віку в Україну будуть приймати прикордонники після співбесіди.

 

Як повідомлялося, 30 листопада голова ДПСУ Петро Цигикал повідомив, що Україна обмежила в'їзд громадян РФ чоловічої статі віком від 16 до 60 років. 

 

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада ухвалила закон про введення воєнного стану у десяти областях України з 26 листопада. 28 листопада Порошенко підписав закон про затвердження указу "Про введення воєнного стану в Україні". Так, в Україні офіційно запроваджений воєнний стан, закон про затвердження указу президента України "Про введення воєнного стану в Україні" 28 листопада опублікований у спеціальному випуску офіційної газети Верховної Ради "Голос України". 

схожі новини