Новини 16:51

За кібератаками на чеське МЗС стоїть РФ - Служба безпеки Чехії

Згідно зі звітом, хакери отримали доступ до понад 150 поштових скриньок персоналу чеського МЗС.

За кібератаками, що були спрямовані на Міністерство закордонних справ Чехії у 2017 році, причетні розвідувальні служби Росії. Про це йдеться у доповіді Інформаційної служби безпеки Чеської Республіки, повідомляє Reuters.

 

У доповіді йдеться, що дві окремі атаки на Міністерство закордонних справ Чехії частково були роботою хакерської групи APT28, яка пов'язана з російським урядом і була звинувачена в кібератаках у Німеччині й США.

 

"Всі висновки ясно показують, що це була саме кампанія кібершпіонажу Turla, за якою стоїть ФСБ, та APT28 / Sofacy, що підкоряється російській військовій розвідці ГРУ", - зазначається у тексті.

 

Згідно зі звітом, хакери отримали доступ до понад 150 поштових скриньок персоналу МЗС, скопіювали електронні листи та вкладення. Таким чином, вони отримали дані, які можуть використовуватися для майбутніх атак, а також перелік потенційних цілей практично у всіх важливих державних установах.

 
 

Нагадаємо, 3 грудня голова Сенату Чеської Республіки Ярослав Кубертена і голова палати представників Радек Вондрачек виступили за збереження діючих санкцій відносно Росії. 

 

23 жовтня повідомлялось, що у Швейцарії затримали двох російських громадян, їм інкримінують планування здійснення хакерської атаки на лабораторію Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) у Лозанні.

схожі новини