Новини 2018-12-04 09:33

У Генштабі ЗСУ повідомили про збільшення кількості російської техніки на кордоні з Україною

У ЗСУ розглядають не тільки Луганський та Донецький напрямки російського наступу.

Росія збільшила кількість військової техніки біля кордонів з Україною. Про це заявив начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко у ефірі телеканалу ICTV.

 

За його словами, Росія перекинула зі східних регіонів на свою базу поблизу українського кордону 300 танків Т-62 під час навчань Схід-2018.

 

"Характер дислокації показує, що в короткий термін можуть бути сформовані відповідні наступальні угруповання і спрямування їх дій - Україна. Тому ми розглядаємо не один напрямок - Луганська та Донецька області, а мова йде про північно-східний, східний та південний кордони України", - розповів він.

 

Муженко також повідомив, що РФ формує дивізію у складі двох танкових і двох мотострелецких полків та збільшує кількість своїх кораблів в акваторії Азовського моря.

 

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 27-28 листопада усіх українських військових заарештували. 

 

Також 27 листопада  слідчі Служби безпеки України в Одеський області та прокурори Військової прокуратури Південного регіону України оголосили підозру вісьмом військовим Прикордонної служби ФСБ та Збройних сил РФ, їм інкримінують ведення агресивної війни, замах на умисне вбивство.