Новини 2018-12-05 10:06

Порошенко назвав дату Об'єднавчого православного собору

Вселенський Патріарх Варфоломій підписав відповідні листи із запрошеннями ієрархам УПЦ КП, УАПЦ та ієрархам УПЦ МП.

Об'єднавчий Собор зі створення Автокефальної Помісної Православної Церкви в Україні відбудеться 15 грудня в соборі святої Софії у Києві. Про це повідомив президент Петро Порошенко у Twitter.

 

 

"Собор відбудеться 15 грудня 2018 року в Святій Софії, яка протягом століть була центром українського релігійного життя", - зауважив він.

 

Зокрема, Вселенський Патріарх Варфоломій повідомив, що підписав відповідні листи із запрошеннями ієрархам УПЦ Київського Патріархату, УАПЦ та ієрархам УПЦ МП взяти участь у цій історичній події.

 

 

 

 

"Московський Патріархат не буде диктувати умов, клеймити, хто у нас канонічний, а хто - безблагодатний. Віруючі самі обиратимуть, до якої церкви їм ходити, ніхто нікого ні до чого силою не спонукатиме. І ми не дамо Кремлю розпалити міжрелігійний конфлікт", - наголосив Порошенко.

 

"Вселенський Патріарх та Синод відкинули усі претензії РПЦ на Україну як нібито канонічну територію РПЦ. Вони прийняли і підтвердили рішення надати автокефалію, тобто незалежність Православній Церкві України. Вони підготували Томос – грамоту, яка цю незалежність підтверджує", - наголосив він.

 

Раніше голова Верховної ради Андрій Парубій заявив, що собор Святої Софії має стати головним собором Української помісної церкви. 

 

Раніше повідомлялося, що Вселенський патріарх Варфоломій передасть Томос про автокефалію УПЦ особисто обраному предстоятелю УПЦ. 

 

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

Також Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році. 

схожі новини