Новини 2018-12-05 12:44

У Константинополі пояснили статус ієрархів УПЦ МП, які не долучаться до нової Української церкви - BBC

Вселенський патріархат залишить можливість цим ієрархам долучитися до нової церкви після Об'єднавчого собору.

Константинополь вважатиме ієрархів Української православної церкви  Московського Патріархату, які не долучаться до нової Української церкви, "єпископами православної церкви". Про це повідомляє BBC з посиланям на джерела.

 

За їхніми словами, Вселенський патріархат залишить можливість цим ієрархам долучитися до нової церкви вже після Об'єднавчого собору, який відбудеться 15 грудня у соботі св. Софії.

 

Зокрема, у Константинополі порівняли нову церкву з дитиною - її зараз створять, вона ростиме і "з часом затягне до себе всіх".

 

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що Об'єднавчий собор зі створення Автокефальної Помісної Православної Церкви в Україні відбудеться 15 грудня в соборі святої Софії у Києві. 

 

Своєю чергою, УПЦ МП відмовилася  брати участь в Об'єднавчому соборі за створення Автокефальної Помісної Православної Церкви.

 

Голова Верховної ради Андрій Парубій заявив, що собор Святої Софії має стати головним собором Української помісної церкви. 

 

Раніше повідомлялося, що Вселенський патріарх Варфоломій передасть Томос про автокефалію УПЦ особисто обраному предстоятелю УПЦ. 

 

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

Також Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році. 

схожі новини