Новини 2018-12-05 19:23

На Рівненщині СБУ допитала понад 10 священиків УПЦ МП

Зокрема, у повістках на допит фігурували статті 111 і 161 ККУ – державна зрада і розпалювання міжрелігійної ворожнечі.

Управлінні Служби безпеки України в Рівненській області в середу, 5 грудня, допитало 12 священнослужителів Рівненської та Сарненської єпархій Української православної церкви Московського патріархату. Про це повідомила прес-секретар управління Інна Ілючок.

 

"Сьогодні були викликані 12 священиків як свідків у відкритому кримінальному провадженні, яке розслідують слідчі СБУ в Рівненській області", – заявила вона.

 

За її словами, у повістках на допит фігурували статті 111 і 161 ККУ – державна зрада і розпалювання міжрелігійної ворожнечі.

 

Водночас представник СБУ відмовилася надавати будь-яку ще інформацію про допити, пославшись на відсутність відповідного дозволу слідчого.

 

Як повідомлялося, 5 грудня Служби безпеки України спільно з Національною поліцією виявили ознаки функціонування організованої мережі розповсюдження матеріалів, що розпалюють релігійну ворожнечу після обшуків у священнослужителів УПЦ МП.

 

Нагадаємо, у Житомирській області в понеділок, 3 грудня, правоохоронці провели вісім обшуків у священнослужителів Української православної церкви Московського патріархату у рамках кримінального провадження про розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

 

30 листопада Служба безпеки України прийшла з обшуками за місцем проживання предстоятеля Києво-Печерської лаври, митрополита Української православної церкви Московського патріархату Павла в рамках провадження про розпалювання міжконфесійної ворожнечі.