Новини 13:29

Максим Віхров: Перспектива реваншу проросійських сил на майбутніх виборах видається малоймовірною

Хоч у східних та південних регіонах вони мають свою аудиторію, але без електорату, що лишився в окупованих Криму та ОРДіЛО, шанси повторити успіх 2010-го вкрай невеликі.

Від часів Євромайдану проросійські сили вийшли з нокауту й наступного року можуть розраховувати на поліпшення результатів як на президентських, так і на парламентських виборах. Утім, перспектива їхнього реваншу видається малоймовірною.  Про це пише автор Тижня Максим Віхров.

 

«Хоч у східних та південних регіонах вони мають свою аудиторію (і можливість її нарощувати), але без електорату, що лишився в окупованих Криму та ОРДіЛО, шанси повторити успіх 2010-го вкрай невеликі», – пояснює він.

 

Тож, зауважує Віхров, застосувати давній план передвиборчої баталії не вийде, і президентські перегони 2019 року стануть змаганням кандидатів із «патріотичними» програмами, між якими не існуватиме явного (принаймні для пересічного виборця) ідеологічного антагонізму.

 

«Найімовірніше, обидва головні претенденти будуть одностайні в питаннях щодо НАТО та ЄС, Криму й Донбасу, статусу української мови. А отже, бути «своїм» виявиться недостатньо, кандидатам доведеться представити суспільству конкретніші відповіді на найболючіші питання. І проблема в тому, що легких (читай: електорально вигідних) відповідей на них не існує», – пише він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини