Новини 2018-12-06 13:55

Міжнародний олімпійський комітет може відсторонити росіян від Олімпіади

У МОК зазначають, що є підстави засумніватися в тому, що в РФ дійсно визнаються основні принципи боротьби з допінгом у спорті.

Олімпійський комітет Росії подав апеляцію на постанову Московського міського суду, який відновив президента Федерації бобслею Олександра Зубкова в статусі олімпійського чемпіона Ігор у Сочі. Про це в четвер, 6 грудня, повідомляє DW.

 

ОКР "отримав офіційне повідомлення від Міжнародного олімпійського комітету з проханням посприяти і вжити необхідних юридичних заходів", щоб домогтися виконання в РФ рішень Спортивного арбітражного суду (CAS) в Лозанні. В ОКР при цьому підкреслили, що Мосміськсуд не має юрисдикції переглядати рішення, винесені міжнародним спортивним третейським судом.

 

У заяві також наголошується, що рішення московського суду "може дати підстави засумніватися в тому, що в Російській Федерації дійсно визнаються основні принципи боротьби з допінгом у спорті, захищаються інтереси" чистих "спортсменів, дотримуються основні положення Олімпійської хартії і Всесвітнього антидопінгового кодексу". В такому випадку спортсменам загрожують "найжорсткіші санкції".

 

"Якщо буде встановлено, що положення Олімпійської хартії МОК не виконуються на території РФ, це може спричинити за собою найжорсткіші санкції, аж до повного відсторонення російських спортсменів від участі" в Олімпіаді в Токіо в 2020 році - як в складі Олімпійської команди Росії, так і під російським прапором, вказали в ОКР.

 

Нагадаємо, 23 лютого у ще однієї російської спортсменки виявили допінг на Олімпіаді-2018. Допінг-проби бобслеїстки Надєжди Сєргєєвой показали позитивний результат на заборонену речовину.

 

У 2016 році в організмі Сєргєєвої виявили заборонений препарат мельдоній, який стимулює роботу серця. Спортсменку пізніше виправдали і не дискваліфікували.

 

Раніше стало відомо, що російський керлінгіст, бронзовий призер зимових Олімпійських ігор у Пхьончхані Алєксандр Крушельніцкій здав акредитацію і залишив олімпійське селище через підозри у вживанні допінгу. Один з допінг-тестів керлінгіста дав позитивний результат на мельдоній.

схожі новини