Новини 2018-12-06 14:22

Юрій Дорошенко: Перед об’єднавчим Собором слід ще вирішити три важливих питання

Насамперед, за його словами, потрібно дати остаточно чітко зрозуміти Вселенському Патріархові, що Україна погодиться лише на справжній статус автокефальної церкви, тобто повністю незалежної.

Україна вже справді стоїть на порозі об’єднавчого Собору, є велика ймовірність того, що незабаром отримаємо томос про автокефалію. Попри те що часу обмаль, перед об’єднавчим Собором слід ще вирішити принаймні три важливих питання. Про це на сторінках Тижня пише публіцист Юрій Дорошенко.

 

«По-перше, дати остаточно чітко зрозуміти Вселенському Патріархові, що українці вже не дикуни, яких їхні пращури хрестили в Дніпрі далекого 988 року, і що ми погодимося лише на справжній статус автокефальної церкви, тобто повністю незалежної. Її статут має ухвалюватися в Києві й виключно українськими архієреями. По-друге, варто вирішити питання зі статусом Патріарха Філарета. Не можна так просто «відправити на пенсію» людину, яка найбільше прислужилася ідеї, утворила всю православну ієрархію та структуру України, збудувала потужний Київський патріархат, що дає нам можливість узагалі серйозно говорити про будь-які автокефальні перспективи. І по-третє, необхідно визначитися з тим, хто з архієреїв УПЦ Московського патріархату приєднається до об’єднаної церкви, адже це надасть проекту всеохопності та більшої перспективи», – пояснив він.

 

Дорошенко зауважив, що нещодавній демарш керівництва УПЦ МП, коли воно не пустило владик на зустріч із президентом України, не лише продемонстрував, що очільники цієї конфесії демонстративно відокремлюють себе від України та її інтересів, а й обурив суспільство. Найімовірніше, це матиме зворотний ефект: на собор таки прийде більше архієреїв, аніж на зустріч.

 

Він висловив сподівання, що багато відповідей на запитання мають бути отримані вже незабаром. 15 грудня має відбутися Священний синод, а потім архієрейський собор УПЦ КП, де священноначальство найбільшої, за всіма соціологічними опитуваннями, української православної конфесії обговорить усі проблеми, зважить усі пропозиції Вселенського Патріарха та знайде компроміси.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини