Новини 2018-12-06 14:43

Павленко назвав ознаки автокефалії, які присутні в Томосі для УПЦ

Він наголосив, що статут автокефальної церкви буде обговорений і ухвалений українськими архієреями, імплементуючи положення Томосу.

Директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко повідомив, що статут Автокефальної Української Православної Церкви буде обговорений і ухвалений виключно українськими архієреями, імплементуючи положення Томосу. Про це він написав у Facebook.

 

Він також перерахував ознаки автокефалії:

 1. Церква є незалежним суб‘єктом - а не частиною іншого суб‘єкта (іншої церкви), як УПЦ (МП) є частиною РПЦ.

2. Церква сама обирає предстоятеля - і він не мусить отримати «благословіння» від іншої церкви, як це є в УПЦ (МП).

3. Церква має своє місце в Диптиху (порядку поминання).

4. Церква самостійна у внутрішньому житті.

 

"Визнання права на апеляцію до Вселенського Патріарха не є обмеженням - це один з привілеїв Вселенського як Першого за честю. Це визнають усі, крім РПЦ (але, зрештою, РПЦ визнавали за унікальних обставин, за активного ... залучення московської світської влади, тож їхня позиція тут взагалі не до теми)", - зазначив Павленко.

 

Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

11 жовтня Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році. 

 

 

схожі новини