Новини 16:39

У Порошенка повідомили, що Об'єднавчий собор може затягнутися

Також Павленко зазначив, що наразі представники церков готують свої пропозиції, які ляжуть в основу статуту автокефальної церкви.

Об'єднавчий собор, який запланований на 15 грудня, може тривати кілька годин, а може затягнутися  до кількох діб. Про це в четвер, 6 грудня, заявив представник Адміністрації президента Ростислав Павленко.

 

Водночас він заявив, що сподівається на "оптимістичний сценарій".

 

"Є оптимістичний сценарій і я дуже сподіваюся саме на нього. Це залежить від архієреїв у ті дні, які залишилися", – наголосив Павленко.

 

За його словами, під час собору мають ухвалити статут єдиної церкви в Україні та обрати предстоятеля, якому і вручать Томос. Також Павленко зазначив, що наразі представники церков готують свої пропозиції, які ляжуть в основу статуту автокефальної церкви.

 

"Головне – говориться про незалежну автокефальну церкву без обмежень і компромісів, без залежності, включно зі Вселенським патріархом. Архієреї представлять тексти до статуту, пропозиції будуть сформульовані і спрямовані на те, щоб вони вплелися в тіло Томосу", – підкреслив Павленко.

 

Крім того, він додав, що наразі на представників українських церков чекають насичені дні і результат буде на соборі.

 

Як повідомлялося, 5 грудня президент Петро Порошенко заявив, що Об'єднавчий Собор зі створення Автокефальної Помісної Православної Церкви в Україні відбудеться 15 грудня в соборі святої Софії у Києві.  

 

6 грудня речник УПЦ КП Євстратій Зоря повідомив, що Священний синод Української православної церкви Київського патріархату повідомив, що на 13 грудня скликає Архієрейський собор, на якому планують ухвалити рішення щодо Об'єднавчого собору 15 грудня. 

 

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

Також Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.