Новини 22:25

У Швейцарії попередили, що мілітаризація Криму загрожує військовою ескалацією

Також у Швейцарії наголосили, що вирішення конфлікту в Україні є важливим завданням з відновлення безпеки в Європі.

Державний секретар Міністерства закордонних справ Швейцарії Паскаль Берісвіль повідомила, що мілітаризація окупованого Криму та напруження в регіоні Чорного і Азовського морів створює потенційне джерело нової військової ескалації. Про це вона повідомила під час 25-го засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ у Мілані.

 

"На півдні України нелегальна анексія Криму, мілітаризація цієї території та напружена конфронтація в Чорному морі та Азовському морі створює потенційне джерело нової військової ескалації", – наголосила Берісвіль.

 

Водночас у МЗС Швейцарії закликали сторони сприяти мирному врегулюванню.

 

Крім того, Берісвіль повідомила, що Швейцарія продовжуватиме підтримувати важливу роботу СММ ОБСЄ в Україні, а також вважає важливою роботу Тристоронньої контактної групи у Мінську.

 

"Вирішення конфлікту в Україні є важливим завданням з відновлення безпеки в Європі", – підкреслила дипломат.

 

Також у Швейцарії наголосили, що вирішення конфлікту в Україні є важливим завданням з відновлення безпеки в Європі.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

схожі новини