Новини 09:37

Декларацію ООН щодо Голодомору в Україні підписали 38 держав

Порівняно з попередніми деклараціями до роковин Голодомору, значно зросла кількість і географія держав, які долучилися до неї у ролі співавторів.

Декларацію ООН до 85-х роковин Голодомору в Україні 1932—1933 років підтримали 85 держав-членів ООН. Про це  повідомив речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, передає Укрінформ.

 

"Вперше у декларації засуджується політика сталінського режиму, зокрема, насильницька колективізація та конфіскація продовольства, що призвели до загибелі значної частини українського народу. Наголошується також на необхідності розкриття архівів для встановлення історичної правди та підвищення обізнаності з причинами та наслідками трагедії", — заявив він.

 

Ніколенко пояснив, що документ був підготовлений з ініціативи України. Проте порівняно з попередніми деклараціями до роковин Голодомору, значно зросла кількість і географія держав, які долучилися до неї у ролі співавторів.

 

"Серед нових підписантів — Чилі, яка першою серед країн Латинської Америки долучилася до української ініціативи, Болгарія, Словенія та Чорногорія з Балканського регіону, нейтральна Швейцарія, а також Португалія та Нідерланди. Загалом у переліку є країни Близького Сходу, Європи, Північної та Латинської Америки", — розповів він.

 

Нагадаємо, 27 листопад Американський штат Алабама визнав трагедію Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.

 

21 листопада у Сполучених Штатах Америки штат Коннектикут визнав Голодомор в Україні 1932-1933 років геноцидом українського народу.

схожі новини