Новини 2018-12-07 18:10

В УПЦ МП не дозволили брати участь в Об'єднавчому соборі своєму єпископату

Засідання Синоду УПЦ МП відбулося під головуванням митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Синод Української православної церкви Московського патріархату в п'ятницю, 7 грудня, не дозволив своєму єпископату брати участь в Об'єднавчому соборі. Про це повідомляє прес-служба УПЦ МП.

 

 

"На підставі постанови Собору єпископів від 13 листопада 2018 року, єпископату, духовенству, чернецтву і мирянам Української православної церкви брати участь у так званому Об’єднавчому соборі не благословляється", – йдеться в документах за результатами рішення Синоду.

 

Як зазначається, засідання Синоду УПЦ МП відбулося під головуванням митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

 

Крім того, в УПЦ МП заявили, що Об'єднавчий собор є нібито "незаконним зібранням, оскільки в ньому братимуть участь представники розкольницьких угрупувань".

 

"Священний Синод особливо звертає увагу, що ніхто з числа священнослужителів чи мирян не уповноважується представляти Українську православну церкву на цьому зібранні", – йдеться у повідомленні.

 

Як повідомлялося, 5 грудня президент Петро Порошенко заявив, що Об'єднавчий Собор зі створення Автокефальної Помісної Православної Церкви в Україні відбудеться 15 грудня в соборі святої Софії у Києві.  

 

6 грудня речник УПЦ КП Євстратій Зоря повідомив, що Священний синод Української православної церкви Київського патріархату повідомив, що на 13 грудня скликає Архієрейський собор, на якому планують ухвалити рішення щодо Об'єднавчого собору 15 грудня. 

 

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

Також Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році. 

схожі новини