Новини 2018-12-07 22:01

У Росії розповіли Денісовій про умови утримання полонених українських моряків

Зазначається, що поранені Андрій Артеменко, Василь Сорока і Андрій Ейдер написали електронні листи рідним.

Уповноважений з прав людини РФ Тетяна Москалькова повідомила про умови утримання незаконно захоплених українських моряків, а також – про стан здоров'я поранених військовополонених. Про це в п'ятницю, 7 грудня, повідомила український омбудсмен Людмила Денісова.

 

"Вона розповіла про умови утримання військовополонених Андрія Драча та Романа Мокряка, яких відвідала у СІЗО "Лефортово". Російський омбудсман підтвердила, що у Романа Мокряка був консул. На його ім’я відкрито внутрішньо тюремний рахунок, на якому 500 рублів, його ще будуть поповнювати. Хлопці також можуть писати і отримувати листи поштою", – заявила Денісова.

 

Як зазначається, утримують військовополонених окремо у камерах площею 8 квадратних метрів по дві особи у відремонтованому крилі СІЗО. За словами Москалькової, вони мають телевізори, білизна міняється раз на три дні, забезпечені необхідними засобами гігієни. Туалет відгороджений, а в душ вони ходили учора.

 

"Щодо харчування, то російська омбудсман запевнила, що їх гарно годують, у кожного в палаті є холодильник з продуктами. Вона розповіла, що хлопців оглядав лікар-терапевт і ні в кого не було зафіксовано пошкоджень. За її словами, Роман Мокряк ходить на прогулянки. Він просив передати родичам, щоб вони не хвилювалися за нього", – передала український омбудсмен.

 

Крім того, згідно з повідомленням, Москалькова відвідала поранених моряків у "Матросской тишине".

 

"Лікар-психолог, який оглядав їх під час оформлення у СІЗО заявив, що їхній стан не пригнічений. Щодо поранень, їх діагноз – осколкові поранення легкого ступеня. Ніякої ампутації кінцівок чи пальців рук не було, пошкоджено лише сухожилля та м’які тканини. Зараз у одного з хлопців на руці гіпс, через ушкодження сухожиль", – наголошується в повідомленні.

 

Крім того, зазначається, що палати, у яких утримують моряків – у задовільному стані. Двоє з моряків перебувають у двомісних палатах, а один – у тримісній. Вони ходять на прогулянки і забезпечені одягом за сезоном.

 

"Всі троє – Андрій Артеменко, Василь Сорока і Андрій Ейдер написали електронні листи і найближчим часом їх отримають рідні. Також відкриті внутрішньо тюремні рахунки, які будуть поповнені коштами", – додала Денісова.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

 

29 листопада заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз заявив, що українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці, почали вивозити із СІЗО в окупованому Сімферополі. 30 листопада заступник Громадської спостережної комісії Москви Єва Меркачева повідомила, що більшість українських моряків, заарештованих у Криму після інциденту в Керченській протоці, перебувають під вартою у ізоляторі "Лефортово", що у Москві.