Новини 2018-12-09 12:25

Справа Скріпаля. Детективи знайшли зв'язок РФ зі смертю ще двох осіб у Британії

Одна з ліній розслідування пов'язує агентів російської розвідки, які в'їжджали в країну під час підозрілих смертей.

Детективи, які вели розслідування замаху на вбивство російського екс-шпигуна в Солсбері Сєргєя Скріпаля, виявили нові докази, які пов'язують Кремль принаймні з двома іншими смертями на території Британії. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Times.

 

За відомостями видання, офіцери управління Скотланд-Ярду з контр-тероризму вважають, що співробітники ГРУ приїжджали до Британії в той час, коли відбувалися "підозрілі" смерті.

 

Так, мова йде про бізнесмена Олександра Перепеличном і підприємця Скотті Янга, який помер після падіння з вікна своєї квартири в центрі Лондона.

 

"Одна з ліній розслідування пов'язує агентів російської розвідки, які в'їжджали в країну під час підозрілих смертей", - йдеться в повідомленні.

 

Зазначимо, колишній мультимільйонер Скотт Янг, якого росіяни в свій час таємниче "позбавили" всього багатства, випав з вікна своєї квартири.

 

Олександр Перепеличний помер у 2012 році під час ранкової пробіжки біля свого будинку в передмісті Лондона, бізнесменові було тоді 44 роки. Спочатку поліція повідомила про інфаркті.

 

Однак через два роки після його смерті компанія, в якій Перепеличний застрахував своє життя, ініціювала розслідування: в результаті в шлунку бізнесмена було виявлено отруйну речовину, що міститься в рідкісній китайській рослині гельземиум (Gelsemium Elegans). Симптоми отруєння цією речовиною схожі з аритмією.

Як повідомлялося, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова.  Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

Нагадаємо, 18 травня  колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.