Новини 2018-12-10 10:06

Українська громада закликала владу Португалії визнати актом прямої агресії дії РФ в Азовському морі

Зокрема, Спілка українців у Португалії направила звернення до президента португальського парламенту та найчисленніших парламентських партій.

У Лісабоні українська громада та українські дипломати 9 грудня закликали світову спільноту та владу Португалії визнати актом прямої агресії дії Росії в Азовському морі. Про це повідомив голова Спілки українців Португалії Павло Садоха.

 

 

"Українська громада в Португалії за участі українських дипломатів, провела сьогодні (9 грудня – Ред.) наступну акцію у Лісабоні зі зверненням до світової спільноти визнати дії Москви щодо атаки та захопленням українських кораблів, як порушення всіх міжнародних домовленостей", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, раніше Спілка українців у Португалії направила звернення до президента португальського парламенту та найчисленніших парламентських партій.

 

"Українська громада просить Португалію визнати дії Росії як пряму військову агресію щодо України та вжити заходів до негайного звільнення українських моряків", – наголошується в зверненні.

 

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.